rezydencje w Curie City ruszyły!

Po zeszłotygodniowej rezydencji Marty Zabłockiej gościmy kolejnych artystów!

Tym razem odwiedzili nas Ben Mohai i Szymon Adamczak!

Ben Mohai to młody, węgierski artysta mieszkający w Berlinie. Po skończeniu studiów lingwistycznych zaczął zajmować się teatrem i sztukami performatywnymi. Pracował m. in. w Haus der Kulturen der Welt w Berlinie, przy realizacji projektów w Izraelu i na Węgrzech, odbył też staże w Hebbel Am Ufer i przy Festiwalu Foreign Affairs. Jego zainteresowania dotyczą głównie politycznej i estetycznej roli języka w sztuce, współczesnego tańca oraz teorii dotyczących tożsamości i gender.

Szymon Adamczak jest natomiast młodym twórcą teatralnym, obecnie pracuje jako dramaturg w Narodowym Starym Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Krakowie. Jest członkiem i założycielem kolektywu 1a. Studiował w Poznaniu, gdzie zrealizował kilka projektów jako dramaturg (m. in. „Dom lalki” oraz „Elsynor” w Teatrze Nowym). Wraz z Magdą Szpecht stworzył spektakl „Delfin, który mnie kochał”, grany na festiwalach w kraju i za granicą. Od września 2016 student programu Das Arts / Master of Theatre w Amsterdamie. Laureat stypendium Młoda Polska w 2016.

Podczas rezydencji twórcy pracują i korzystają z potencjału Curie City, czerpią też inspiracje z warszawskiej codzienności. Tygodniowa rezydencja to początek pracy nad projektem, research w połączeniu z pracą koncepcyjną.

 

CURIE CITY – eksperymentalny inkubator sztuki w Warszawie
Projekt finansuje m. st. Warszawa

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Leave a Reply

%d