Tanz 23/24// De(Re)Generate Art Exhibit

Two symbiotic events that took place on the same day, October 3, 2022, in two DIFFERENT places:

◾  De(Re) Generate Art.7 Exhibit + performative lecture by Samuel Dolbear at Curie City at 3PM

◾ concert/performance Tanz 23/24 at the Main ConcertHall of Frederic Chopin Music University at 5PM

Dwa symbiotyczne wydarzenia 3.10.2020 , które odbyły się tego samego dnia w RÓŻNYCH miejscach: 

◾  otwarcie wystawy + performatywny wykład o godz. 15:00 w Curie City 

◾ spektakl Tanz 23/24 o godz.17:00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Otwarcie wystawy + performatywny wykład 

Pomysłodawcy Tanz 23/24 – światowej sławy specjalistka od Waltera Benjamina, prof. Esther Leslie i dr Sam Dolbear wygłoszą wykład na temat sztuki awangardowej i antyfaszyzmu w latach 1920-1930 w Berlinie.Otworzymy także wystawę archiwaliów dotyczących Bauhausu, Ernsta Schoena oraz Waltera Benjamina.

Spektakl muzyczno-taneczny

Dwóch zapomnianych artystów z Berlina lat 20. – queerowy i awangardowy tancerz związany z dadaistycznymi kabaretami, Henri Châtin-Hoffman, i niezwykły kompozytor, antyfaszysta i przyjaciel Waltera Benjamina, Ernst Schoen, spotkają się jeszcze raz sto lat później w Warszawie.
Spektakl Tanz 23/24, inspirowany tymi dwiema niezwykłymi postaciami, jest eksperymentalną rekonstrukcją wieczoru tanecznego z 1924 roku, w którym Henri Châtin-Hofmann wystąpił do utworów wielu wybitnych kompozytorów z epoki, w tym, między innymi, Ernsta Schoena, Karola Szymanowskiego czy Gian Francesco Malipiera. Dwie tancerki i choreografki – Lucie Palazot i Alka Nauman – podejmą twórczą próbę wyobraźni, improwizując w kostiumach z oryginalnego wieczoru Châtin-Hofmanna, specjalnie na tę okazję zrekonstruowanych przez Alicię Gladston. Na fortepianie akompaniować im będzie sam wnuk Waltera Benjamina, kompozytor i pianista Samuel Draper. Oryginalną pieśń autorstwa Ernsta Schoena zaśpiewa wybitna sopranistka Aleksandra Klimczak.

Otwarcie wystawy oraz performatywny wykład odbędą się o godzinie 15:00 w Curie City (Tamka 36). Następnie wspólnie przemaszerujemy na spektakl Tanz 23/24, który odbędzie się o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

WSTĘP WOLNYW związku z COVID-19 ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy mejlowe na adres: zapisy.curiecity@gmail.com


grafika: Ola Jasionowska

Projekt jest finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej 
Tanz 23/24 odbywa się w ramach Cyklu Curie City Goes Queer – etap 2.0 Sztuka Z(de)regenerowana 
współfinansowany przez Goethe Institute Warszawa 
oraz przez Miasto Stołeczne Warszawa – Projekt Mobilni w Kulturze 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Leave a Reply

%d