Kapsuła Czasu: odsłona wrześniowa

Kontynuacja rezydencji dramaturgicznych w ramach projektu Kapsuła Czasu (Time Capsule), którego ideą jest generowanie nowych tekstów scenicznych oddających ducha naszych “interesujących” czasów. Podczas rezydencji zaproszeni przez nas artyści: Justyna Arabska, Przemysław Pilarski, Agata Iżykowska, Marta Sokołowska oraz Joanna Żabnicka zawiążą twórczą komitywę z uczestniczącymi dramaturgami. Rezydenci wezmą udział w dyskusjach oraz otwartych warsztatach i napiszą szkice 5-minutowych dramatów. Na finał rezydencji i pokazy reżyserowanych czytań performatywnych zapraszamy 24 września o godzinie 19:00.

14080030_1715396672055984_7295704329914655756_n

DRAMATOPISARZE:

Justyna Arabska -kulturoznawczyni z tytułem Tekściarz Kultury, niedoszła judaistka. Lubi nagrywać rozmowy z ludźmi. Pisze, a czasem jej nawet za to płacą. Udaje, że potrafi żeglować. Z Łodzi.

Joanna Żabnicka – poetka o ciągotkach teatralnych. Lada moment ukaże się jej debiutancki tomik “Ogrodnicy z Marly” (WBPiCAK w Poznaniu). Lubi rabarbar i piwonie. zmyślać.

Przemysław Pilarski – podglądam, podsłuchuję. I opisuję. A kiedy przyjdą podpalić dom, ten w którym mieszkam – Polskę, stanę na samym środku Rynku i będę wskazywać: tego, tego, tego, tego, tego, tamtą. Wszystkich.

Agata Iżykowska – kulturoznawczyni, krytyk artystyczny, antropolog, edukator, fundator i właściciel zmieniacza czasu, który w magiczny sposób rozciąga dobę. Lubi dzieciom opowiadać o literaturze klasycznej. Nie lubi zabijania zwierząt w imię sztuki.

Marta Sokołowska – absolwentka psychologii i studiów podyplomowych związanych z zarządzaniem organizacjami, wspieraniem mniejszości oraz Gender Studies (UW). Wykładowczyni na UW (ISNS).Autorka wielusztuk, m.in. Holzwege (TR Warszawa, reż. K. Kalwat, 2016).

REŻYSERZY:

Katarzyna Kalwat
Absolwentka Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie i psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Laureatka Stypendium Rządu Francuskiego ‘’Film dokumentalny’’ w ramach którego uczestniczyła w zajęciach akademickich w Lille i w Brukseli i tworzyła pierwsze filmy krótkie. Jako reżyserka teatralna pracowała min. w TR Warszawa, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Nowym w Poznaniu, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W latach 2009-2011 była asystentką Krystiana Lupy. Aktualnie w Warszawie można zobaczyć jej ostatni projekt ‘’Holzwege’’ opowiadający o twórczości Tomasza Sikorskiego.

Delfina B.- program symulujący reżysera teatralnego, napisany w 1990 roku przez Martina Fowlera. Program analizuje wzorce w spektaklach, które pobiera a następnie buduje zadania aktorskie przez przestawienie słów oraz podmianę słów kluczowych. Mimo prostoty program jest tak przekonujący, że powstało wiele anegdot o ludziach silnie angażujących się emocjonalnie w trakcie oglądania przedstawień Delfiny B.

Beniamin, Maria i Wilibald Bukowscy – tworzą reżysersko-dramaturgiczne trio. Mimo studiów w krakowskiej PWST posiadają niewyczerpany talent reżyserski .

Misha Roginsky – urodzony w głębiach rosyjskiej tundry reżyser teatralny, w wolnej chwili promotor teatru w urzędzie caratu.
Ostatnie dni to jakby mu ktoś pręt w szprychy jadącego (wegańskiego) roweru włożył.

Marta D.- walczy na wielu frontach: o pokój, o los kobiet, o oświecenie suwerena i suwernki i ich suwerenną niezawisłość.

Organizatorzy: Fundacja Warsaw Bauhaus
Lokal wykorzystywany na cele kulturalne dzięki wsparciu m. st. Warszawy Dzielnicy Śródmieście Projekt CURIE CITY – eksperymentalny inkubator sztuki w Warszawie finansowany ze środków m.st. Warszawy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s